Вкладники Укргазбанку продовжують довіряти гривні

Більшість вкладників українських банків продовжують зберігати свої заощадження в національній валюті. Більше 50% депозитних внесків фізичних осіб у банках — гривневі. Близько 35% депозитних рахунків – вклади в доларах США. Ще близько 15% вкладників вважають, що краще зберігати свої заощадження в євро.

Експерти прогнозують, що подібна тенденція збережеться і в найближчій перспективі. «Протягом 2009 року структура вкладів населення істотно не змінилася, — говорить радник голови правління Укргазбанку Олександр Охрименко.

«Як і раніше велика частина вкладів населення — це вклади в гривні. Наприклад, в Укргазбанку зі всіх нових і перевкладених депозитів близько 60% — у національній валюті. Не варто сьогодні говорити про масове перетікання гривневих вкладів у валютні.

Так, з усіх гривневих депозитів наших клієнтів, термін яких закінчився і вкладники уклали нові договори, тільки близько 1% змінили валюту депозиту. Логіка вкладників абсолютна зрозуміла. Відсотки по гривневих вкладах практично у два рази більші, ніж по валютних. Та й ситуація з курсовими коливаннями вносить свою частку ризику. Тому, клієнти віддають перевагу гарантованому високому заробітку.

Якщо говорити про зміни структури депозитного портфеля українських банків, то її істотну зміну можна чекати мінімум за 3-5 років», — резюмує експерт.