Прес-реліз

11 вересня в Укргазбанку відбувся брифінг, присвячений закінченню роботи тимчасової адміністрації в банку, виведенню тимчасового адміністратора і передачі повноважень новому правлінню.

У брифінгу взяли участь: голова правління Укргазбанку Олексадр Морозов, тимчасовий адміністратор Укргазбанку Олександр Соколов, начальник управління кризового менеджменту НБУ Юрій Петров, директор Департаменту Мінфіну з питань участі держави в капіталі банків, член Наглядової ради Укргазбанку  Теймур Багіров.

У ході заходу учасниками були порушені питання ефективності роботи тимчасової адміністрації в банку, поточного стану справ і перспектив подальшого розвитку Укргазбанку.

У своєму виступі тимчасовий адміністратор Укргазбанку Олександр Соколов відзначив, що адміністрація повністю справилася з обов’язками, які були на неї покладені: «Основним нашим завданням була підготовка банку до процесу рекапіталізації та реалізація самої процедури входження в капітал банку. Не дивлячись на те, що Укргазбанк, по суті, був першим банком, що пройшов дану процедуру, ми успішно справилися із завданням.

Рекапіталізація банку завершена, проведена реструктуризація зовнішніх і внутрішніх зобов’язань банку, призначена Наглядова рада і правління, банк працює в нормальному режимі і своєчасно виконує свої зобов’язання перед клієнтами та вкладниками».

Начальник управління кризового менеджменту НБУ Юрій Петров: «Складність роботи тимчасової адміністрації в Укргазбанку полягала в тому, щоб не вводити мораторій на платежі і забезпечити роботу банку в нормальному режимі. При цьому необхідно було здійснити процедуру рекапіталізації, формування органів управління банку.

Національний банк позитивно оцінює роботу тимчасової адміністрації в Укргазбанку. Вважаємо, що нове керівництво банку повністю компетентне і готово до виконання всіх завдань, поставлених перед Укргазбанком».

Директор Департаменту Мінфіну з питань участі держави в капіталі банків, член Наглядової ради Укргазбанку  Теймур Багіров:

«У ході всього процесу рекапіталізації ми відчували бажання всіх учасників даного процесу: акціонерів банку, Кабінету міністрів, Національного банку максимально швидко провести дану процедуру. Відчувалося, що після ухвалення такого відповідального рішення всі були налаштовані на ефективну роботу, яка дозволила б в мінімальні строки повернути банк до нормального, ефективного режиму роботи».

У свою чергу Голова правління Укргазбанку Олександр Морозов подякував тимчасовій адміністрації за ту роботу, яка була проведена у банку за останні три місяці. «Я вдячний Олександру Володимировичу Соколову і його помічникам за все, що було зроблено для відновлення нормальної роботи фінустанови. Сьогодні можна говорити про те, що робота Укргазбанку входить в штатний режим. У цьому велика заслуга тимчасової адміністрації.

Кажучи про перспективи Укргазбанку, Олександр Морозов відзначив, що тиждень тому відбулося засідання Наглядової ради банку, на якому були обкреслені можливі напрями подальшої діяльності Укргазбанку. А саме: «Приділяючи значну увагу фінансовому забезпеченню нафтогазового комплексу, банк активно продовжуватиме працювати і в інших сегментах банківського ринку. Зокрема, у роздрібному банкінгу». Також О.Морозов вказав на те, що найближчим часом банк повинен публічно презентувати стратегії своєї діяльності.

Довідка АБ «Укргазбанк»

 • Кількість відділень (філій)  – 277 (на 1 січня мережа складала 389 точок продажів, тобто закрито 112 відділень)
 • Кількість власних банкоматів АБ «Укргазбанк» — 592
 • Кількість емітованих платіжних карток – 650 тис. шт.
 • Кількість зарплатних проектів –  1991
 • Кількість юридичних осіб, що знаходяться на обслуговуванні – 20 287 (з 1 липня  по 10 вересня на обслуговування до Укргазбанку перейшло
  понад 350 юридичних осіб)
 • Депозитний портфель фізичних осіб – 2,835 млрд.грн.
 • Депозитний портфель юридичних осіб – 494, 798 млн.грн.
 • Портфель цінних паперів на 01.09.2009 – 1 579 млн.грн. в т.ч.
  • акції – 24,6 млн.грн. (1,42% портфеля цінних паперів);
  • боргові цінні папери – 676 млн.грн. (38,98%)
  • державні цінні папери  — 1 033 млн.грн. (59,6%)
 • Станом на 1 вересня реструктуризовано 100% зовнішніх боргових зобов’язань і 75% внутрішніх.