АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК СТАВ НайПОПУЛЯРНІШИМ ПОЛІТИКОМ У ЗМІ

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вперше став найбільш згадуваним українським політиком у вітчизняних та закордонних мас-медіа, змінивши на першій позиції постійного лідера – екс-президента Віктора Януковича. Найбільш згадуваною групою політиків у підсумковому списку стали представники влади. Про це свідчать результати щотижневого дослідження «Найпопулярніші політики у ЗМІ», проведеного інформаційно-аналітичним агентством «Контекст Медіа». 

Найбільш згадуваними українськими політиками минулого тижня стали Арсеній Яценюк (12 055 згадувань), Віктор Янукович (10 699), Олександр Турчинов (10 426), Сергій Аксьонов (6 510), Арсен Аваков (3 898), Юлія Тимошенко (3 645), Володимир Константинов (3 535), Андрій Парубий (3 021), Ігор Тенюх (2 867) та Віталій Кличко (2 225).

 

У групі українських політиків, що не займають посад в органах влади, за тиждень відбулися зміни лише на четвертому та п’ятому місцях. Збільшення згадуванності лідера «П’ятого сектору» Дмитра Яроша сприяло його підвищенню на одну позицію, а збільшення коментарів лідера «Українського вибору» Віктора Медведчука щодо діяльності влади дозволило останньому потрапити у ТОП-5 політиків.

 

У цілому лідируюча п’ятірка політиків, які не працюють в органах виконавчої влади, виглядає таким чином: Віктор Янукович (10 699 згадувань), Юлія Тимошенко (3 645), Віталій Кличко (2 225), Дмитро Ярош (1 330) і Віктор Медведчук (1 241).

Загальна кількість згадувань п’яти провідних представників цієї групи – 19 140 разів (на 2 367 раз менше, ніж тиждень тому).

Ім’я Віктора Януковича найчастіше згадувалося в контексті сепаратистських рухів на Сході країни, а колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко згадували у зв’язку з її висловленнями про неподільність території України та особливу увагу, яка приділяється губернаторам-олігархам.

 Без змін залишився склад учасників першої п’ятірки представників влади. Провідне місце займає прем’єр-міністр країни Арсеній Яценюк (12 055 згадувань). Також до ТОП-5 увійшли в. о. Президента України Олександр Турчинов (10 426), голова МВС Арсен Аваков (3 898), керівник РНБО Андрій Парубій (3 021), в.о. міністра оборони Ігор Тенюх (2 867). Загалом, учасники ТОП-5 цієї групи згадувалися 32 267 разів (+5 835 згадувань).

 

Підписання угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом стало головною темою у згадуваннях про Арсенія Яценюка. Про Олександра Турчинова найчастіше згадували у зв’язку з окупацією Криму та викраденням командира військової частини у Бельбеку полковника Юлія Мамчура.

Після тижневої відсутності в лідируючій п’ятірці представників регіонів до неї повернулися чільники Донецької та Дніпропетровської ОДА Сергій Тарута (1 528) та Ігор Коломойський (1 065). Велику увагу мас-медіа приділяють представникам окупованого Криму Сергію Аксьонову (6 510), Володимиру Константинову (3 535) та Мустафі Джемілєву (1 298). Потягом минулого тижня про лідерів «регіональної» групи згадували 13 936 разів (-999 згадувань).

У ході проведеного дослідження відзначені наступні факти:

Зростання популярності прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка вивело його на перше місце у рейтингу згадуваності політиків.

  • Вперше за час дослідження найчисельнішою групою серед найбільш згадуваних особистостей стали представники влади (5 чоловік). Також у лідери потрапили 3 політика, не представлених в органах виконавчої влади, та 2 представника регіонів.
  • Незважаючи на розслідування діяльності минулої влади, яке проводиться слідчими органами, єдиним її представником у підсумковому ТОП-10 залишається екс-президент Віктор Янукович. Стабільне зменшення кількості згадувань призвело до втрати ним тривалого лідерства у рейтингу.
  • Більшість особистостей, які займають провідні позиції в підсумковому тижневому рейтингу, має відношення до подій у Криму.
  • Як і раніше посилюються позиції представників силового блоку у владі: до Арсена Авакова у ТОП-10 особистостей приєдналися в.о. міністра оборони Ігор Тенюх (+640 згадувань) та голова РНБО Андрій Парубій (+1 246 згадувань).
  • Найбільше зростання згадуваності за тиждень зафіксоване у Арсенія Яценюка (+2 872 згадування). Найбільше падіння популярності продемонстрував Віктор Янукович (-3 553 згадування).
  • Одним тижнем обмежилося перебування у рейтингу найпопулярніших регіональних політиків представників Харківської області – екс-губернатора Михайла Добкіна та мера обласного центру Геннадія Кернеса. Обидва політика протягом тижня втратили близько 4 тисячі згадувань.
  • Лідер кримський сепаратистів Сергій Аксьонов став найбільш згадуваним регіональним політиком у всіх регіонах країни, крім східних. Там лідерство втримує голова Донецької ОДА Сергій Тарута.

 

Постійна сторінка рейтингу «Найпопулярніші політики у ЗМІ»: http://context-ua.com/ru/action

 

Дані дослідження були отримані у результаті вивчення публікацій 13 700 українських та закордонних мас-медіа, у які ввійшли центральні та регіональні друковані ЗМІ,  телебачення, радіостанції, інформаційні агентства та інтернет-ресурси. Збір даних проводився з 10.03.2014 по 16.03.2014 р.

 

Інформація про ІА «Контекст Медіа»

 

Інформаційно-аналітичне агентство «Контекст Медіа» є лідером на ринку моніторингу ЗМІ в Україні та входить до ТОП-5 по країнам СНД. Компанія надає повний спектр послуг, пов’язаних із збором, систематизацією та аналізом інформації.

 

Протягом 14 років діяльності агентство реалізувало понад 1 200 проектів. Кількість клієнтів ІА «Контекст Медіа» перевищує 1 000 організацій.

 

Агентство має найбільшу базу джерел (близько 14 000 ЗМІ) і пропонує аналітичні послуги у 25 галузях.

 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном: +38 044 501-84-58 та e-mail: [email protected]

Наш сайт: http://context-ua.com